Центр реабілітації дітей
з органічним ураженням нервової системи

«Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи Міністерства охорони здоров'я України» за 30 років функціонування в основному виконав поставлені перед ним статутні зобов'язання з удосконалення допомоги дітям з обмеженням життєдіяльності та їх нині родинам в Україні:

  • в системі МОЗ України Центр є головним державним закладом, який формує політику у сфері медико-соціальної реабілітації дітей з патологією нервової системи. Завдяки методичній допомозі фахівців Центру в усіх регіонах України відкрито близько 100 центрів (відділень) медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи;
  • розроблена Концепція соціальної педіатрії (комплексна медико-соціальна реабілітація дітей з обмеженням життєдіяльності), яка рекомендована до впровадження Верховною Радою України (2015 рік) та розпорядженням Кабінету Міністрів України (2016 рік). Важливо підкреслити, що відоме європейське видання «Sozialpädiatrie in der Praxis» м. Mюнхен (2009 рік) віднесло Україну до переліку країн (Німеччина, Австрія, Велика Британія, США, Чехія, Щвейцарія, Швеція), де впроваджуються основи Соціальної педіатрії;
  • проводиться підготовка кадрів реабілітаційного профілю з залученням кафедри дитячої неврології та медико-соціальної реабілітації НУОЗ України імені П.Л. Шупика.

За чверть століття в Центрі пройшли обстеження та лікування понад 90 тисяч дітей з усіх регіонів України. Щорічно в Центрі проходять обстеження та лікування понад 2000 дітей, проводяться близько 5,5 тис. функціональних досліджень. Повний курс реабілітації отримують біля 700 дітей, серед них 78 % діти з інвалідністю. Ефективність лікування за даними анонімного анкетування батьків складає біля 91%. Понад 92% дітей планують і надалі лікуватися в Центрі.


До складових успіху реабілітації дітей в Центрі відносяться: наявність мультидисциплінарної команди фахівців, що дозволяє вчасно діагностувати порушення з боку всіх органів і систем та складати індивідуальну програму реабілітації; проводити комплексну реабілітацію, лікування – при ризику формування інвалідизуючої патології; навчати батьків методикам реабілітації та формувати сімейноцентрований підхід; активно залучати дитину до досягнення поставлених цілей, формувати навички відповідно до функціональних можливостей. При цьому перевага надається активним, мотивованим, ігровим методикам реабілітації.

За участі фахівців Центру видано більше десяти навчально-методичних посіб- ників, монографій, в т. ч. «Основи соціальної педіатрії», «Класифікація уражень нервової системи у дітей і підлітків», «Психічні відхилення у дітей з органічним ураженням нервової системи», «Розвиток мовлення та його порушення у дітей», «Мінімальна мозкова дисфункція». Започатковано видання науково-практичного журналу «Соціальна педіатрія та реабілітологія».

У Центрі працюють два доктори медичних наук, чотири кандидати медичних наук, три Заслужених лікарі України. Співробітники Центру залучені до наукових дослід- жень по впровадженню нових технологій в діагностиці, лікуванні, реабілітації дітей з перинатальною патологією нервової системи, церебральним паралічем, епілепсією, нервово-м'язових захворювань тощо. Регулярно проводяться науково-практичні конференції, вебінари, круглі столи. Фахівці Центру є експертами МОЗ України та Національної служби здоров'я України з дитячої неврології, реабілітації та паліативної медицини.
Мартинюк Володимир Юрійович
Директор Центру реабілітації
Структура центру реабілітації

ДНП «Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ» є спеціалізованою медичною установою, де одночасно проводиться реабілітаційне лікування (в терміні часу 4 тижні), консультативно-діагностична допомога та стажування фахівців (неврологи, медичні психологи, спеціальні педагоги, логопеди) (структура Центру).

В Центрі започаткована модель реабілітації «Тандем - партнерство», «дитина- сім'я-фахівець», яка Всесвітньою організацією охорони здоров'я визнана однією з найбільш пріоритетних концепцій реабілітації дітей.

Основна задача цієї моделі полягає в інтегральному об'єднанні зусиль фахівців медичного та соціально-педагогічного напрямків реабілітації хворої дитини для її пристосування до життя, суспільно корисної праці.

Важливим в успішній реалізації моделі «Тандем» є обов'язкове навчання батьків методикам реабілітації їх дитини.
ДОКУМЕНТИ І МАТЕРІАЛИ
Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи Міністерства охорони здоров`я України
У ДНП «Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи Міністерства охорони здоров`я України» впроваджена система управління якістю відповідно до вимог ДСТУ ISO 9001:2015
Соціальна педіатрія та реабілітологія випуск №1
Соціальна педіатрія та реабілітологія випуск №22
Сертифікати та нагороди центру
В системі МОЗ України Центр є головним державним лікувальним закладом, який формує політику у сфері медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи. Завдяки методичній допомозі фахівців Центру в усіх регіонах України відкрито близько 100 центрів медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи.
З 2003 року Центр є клінічною базою кафедри дитячої неврології та медико-соціальної реабілітації Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, що дає змогу більш широко ознайомлювати фахівців різних спеціальностей з усіх регіонів України з сучасними напрямками реабілітаційної допомоги дітям з обмеженням життєдіяльності.
Успішність роботи Центру та відповідність міжнародним стандартам надання допомоги дітям з патологією нервової системи підтверджена
  • Державною премією України в галузі науки та техніки (1999р.)
  • відзнакою за кращий інноваційний проект у галузі медицини в Східній Європі (1999, 2015р.)
  • нагородою «Діловий імідж України. Економічний та інтелектуальний потенціал Держави (2005р.)»
  • Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2006 р.).
Позитивно охарактеризований фаховий рівень спеціалістів Центру учасниками Всесвітнього конгресу дитячих неврологів, який відбувся у вересні 2009 року.
Україна увійшла до складу країн, у яких впроваджено Концепцію соціальної педіатрії.
ІСТОРІЯ
КОНТАКТИ
м.Київ, вул.Богатирська 30

Приймальня:
(044)201-35-11
Реєстратура:
(044)201-35-14, (044)201-35-15
(099)679-29-20, (097)350-96-99
Понеділок - Субота: з 9:00 до 17:00

ukrmedcentr@gmail.com
Центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи